Kategoria

Telewizja przemysłowa i instalacje alarmowe

pobrane (1)

  Telewizja przemysłowa - technologia AHD

Bezpieczeństwo, ochrona, zabezpieczenia obiektów – te sprawy dotyczą dziś każdego. Nie ma      branży która była by zwolniona od zajmowania się tą problematyką, począwszy od fabryk, szkół,    hoteli, mniejszych większych firm a skończywszy na prywatnych domach mieszkaniach. Każdy  chce się czuć bezpiecznie i właśnie systemy telewizji przemysłowej i instalacje alarmowe w dużym  stopniu zaspokajają tę potrzebę.

 

Podstawowe korzyści jakie daje nam system telewizji dozorowej CCTV to m.in.:

  • bezpieczeństwo,
  • możliwość całodobowego nadzoru zdalnego z dowolnego miejsca na świecie,
  • stałe rejestrowanie obrazu z kilku kamer, zastępując pracę kilkunastu ludzi w ciągu doby
  • możliwość archiwizacji cyfrowej na dyskach HDD lub płytach CD (gdzie materiał może stanowić niepodważalny dowód).

Zadanie rejestratorów cyfrowych jest proste. Mają archiwizować obrazy, zachowując jak najwyższą jakość a jednocześnie przechowywać możliwie jak największą ilość danych na jak najmniejszej pojemności dyskowej.

Od urządzeń wymaga się zarządzania obrazem w taki sposób, aby ułatwić wyszukiwanie i podgląd, a także obsługi alarmów oraz komunikacji w sieci TCP/IP. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (Home Office) w Wielkiej Brytanii, uznana instytucja w zakresie rozwoju i wykorzystaniu systemów telewizji dozorowej przeciwko przestępczości w Europie, w najnowszym swoim opracowaniu wskazuje, że jakość jest jednym z kluczowych elementów, aby materiały zebrane przez system CCTV mogły zostać wykorzystane do dalszych działań operacyjnych.

Obecnie niemal wszystkie systemy zapisu obrazu i dźwięku oparte są o technologię cyfrowego zapisu, gdzie dane zapisywane są w formie binarnej na twardych dyskach. Z uwagi na ich ograniczoną pojemność, ciągły zapis może nadpisywać najstarsze nagrania, przy czym sugerowany czas archiwum powinien być nie krótszy niż 31 dni i nie dłuższy niż jest to wymagane.

Często chęć dłuższego przetrzymywania materiału przeważa nad rozsądnym poziomem stratnej kompresji podczas zapisu, co prowadzi do poważnych dysproporcji pomiędzy obrazem w podglądzie a zapisanym, a przecież materiał archiwalny niezbędny jest do dalszych postępowań wyjaśniających.

Alarmy

Oferujemy instalacje systemów alarmowych firm Jablotron, Satel i Ropam. W naszej ofercie znajdują się zarówno bezprzewodowe jak i przewodowe systemy alarmowe. Istotnym atutem urządzeń Jablotron i Satel jest możliwość łączenia ich w tzn. systemy hybrydowe składające się z obydwu typów urządzeń.

Podstawową funkcją alarmów jest sygnalizowanie próby włamania i napadu do obiektu lub jego otoczenia, jak również ochrony obiektów przed takimi zdarzeniami jak pożar, wyciek gazu lub zalanie wodą. Odpowiedni dobór komponentów systemu może umożliwić powiadomienie użytkownika lub agencji ochrony o zagrożeniu jak również bezpośrednio zaradzić takim sytuacjom. Odpowiednio zbudowany i skonfigurowany system alarmowy potrafi sterować elektro-zaworami (odcięcie gazu, wody) lub włączyć systemy przeciwpożarowe.